Lankėmės Kauno rajono seniūnijose - Babtų, Garliavos, Rokų, Lapių - su tikslu pasakoti apie mūsų centro pagalbą aukoms, išsiaiškinti, kaip vietose ši problema suprantama
Rugsėjo 17, 2018

Malonu matyti šiame regione aukštą bendravimo kultūrą, net jei mūsų tema socialinėms darbuotojoms yra pakankamai svetima, buvome išklausytos.
Savo ruožtu atsivėrusios kolegės pasipasakojo ir apie savo sunkumus - menką vadovų palaikymą, nedrąsias bendruomenės pareigūnes, savotišką institucinę vienatvę.
Ech, kad taip šių puikių moterų darbas būtų labiau vertinamas, gal ir jos tada būtų suinteresuotos tobulėti, netylėti, kovoti už pokyčius.
Norėdamos pasiekti kuo didesnį socialinių darbuotojų skaičių, sumanėme prisistatyti Kauno mieto Socialinių paslaugų centro paslaugų šeimai skyriui.
Sunkus vaizdas. Tarsi į kokį širšių lizdą patekus - vienos pilnos senų nuoskaudų, kitoms iš viso neįdomu. Apgailėtini pasvarstymai apie moteris prostitucijoje - "o ką joms daugiau veikti po 12 klasių, darbų nėra, o kai netenka vaikų, tai nebelieka prasmės ir keistis, neįmanoma tokioms padėti" - rodo menką specialisčių išsilavinimą, prastą pasiruošimą savo sunkiai tarnystei.
Vyt su šluota tokias "socialines", pridarys tik bėdų mums visiems.
p.s. Mūsų aštrūs žodžiai neskirti rajono seniūnijose dirbančioms socialinėms darbuotojoms - atvirkščiai, ačiū Jums visoms už nuoširdumą. Nekyla abejonių dėl Jūsų pastangų!

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...