Lankėmės Joniškėlio G.Petkevičaitės Bitės gimnazijoje
Gegužės 26, 2018

Mūsų prevencijos traukinys rieda toliau.
Socialinės pedagogės kvietimu lankomės Joniškėlio G.Petkevičaitės Bitės gimnazijoje. 200 metų istoriją turinti mokslo įstaiga yra vienintelė miestelyje, kuriame yra apie 1000 gyventojų.
Kokia bebūtų graži praeitis, menanti daugybės iškilių žmonių pastangas šviesti, suteikti išsilavinimą savo krašto jaunimui - šiandien Pasvalio regioną kamuoja tos pačios socialinės problemos, kaip ir visą šalį. Smurtas prieš vaikus, prieš moteris, alkoholizmas - visa tai atveria duris ir "sielų žvejams", ieškantiems pigios darbo jėgos, narkotikų pervežėjų ir platintojų, šviežių kūnų prostitucijos pramonei.
Mes labai norime įspėti kuo daugiau jaunimo, bent prevencinės paskaitos metu papasakoti apie išnaudojimo pavojus, nes jaunuoliai regionuose sako be užuolankų - mes čia negyvensime, bandysime laimę užsienio šalyse.
Gerai, bet kaip pasiekti, kad dalis jų negrįžtų į mūsų centrą jau kaip prekybos žmonėmis aukos?

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...