Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu lauke LT tvinksi naujas skaudulys - migrantų išnaudojimas
Gegužės 19, 2018

Tiesiog neįtikėtina, kiek istorijų, atvejų išgirsti vos tik įžengęs į šį lauką ir kokia mirtina tyla tvyro atsakingų tarnybų pusėje.. Žinoma, susikaupusi kritinė masė kažkada prasiverš ir vergvaldžiai šalies teritorijoje gaus atkirtį, bet skauda širdį dėl kiekvieno apgauto, pažeminto, nuskriausto atvykėlio.
Ar dar kas prisimenate tokį grandiozinį tarptautinį, VRM vykdytą ir mūsų šaliai nemažai kainavusį projektą, skambiu pavadinimu "ADSTRINGO: kova su prekyba žmonėmis priverstiniam darbui plėtojant partnerystę, tobulinant identifikavimą ir įgyvendinant organizacines priemones"?
Koks puikus buvo jo pagrindinis tikslas - "užkardyti prekybą žmonėmis priverstiniam darbui, plėtojant partnerystę šalyse ir regione ir skatinti veiksnių, leidžiančių išnaudoti migrantus regione, supratimą"!
Aū, valdininke iš VRM, tai kokią naudą šalis gavo iš taip girto projekto, aišku, be solidžių išmokų vykdytojams, skanių pietų konferencijose ir šūsnies niekieno neskaitomų - nes nenaudingų - leidinių? Ko išmokome?
Ogi štai ko - "mes nežinome, kaip atpažinti, tirti tokį išnaudojimą", "tegu jie varo iš kur atvykę, aukos mat atsirado", "šitų negaila, neapgaus jie mūsų savo pasakomis" ir t.t. ir pan.
Bet išeities vis tiek reikia ieškoti, pyktis ant popierinių valdininkų čia nepadės. Taigi - siunčiame ženklą patekusiems į bėdą, jog pagalba yra greta.
Pristatome atvirutes rusų ir anglų kalbomis, kurias platiname kartu su Valstybine darbo inspekcija. Dalinkitės ir jūs!

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...