Kokie mūsų centrui buvo 2017 metai?
Vasario 01, 2018

Svarbūs - iš Lietuvos Caritas projekto "Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms" tapome Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centru.
Sunkūs - suteikėme pagalbą 383 asmenims (116 nepilnamečiams): 193 prekybos žmonėmis aukoms (127 vyrams, 66 moterims, iš jų - 24 nepilnamečiams), 71 prostitucijos aukai (13 nepilnamečių), 79 seksualinės prievartos aukoms (74 moterims, 5 vyrams, iš jų - 47 nepilnamečiams), 9 pedofilijos aukoms (visos mergaitės), 11 asmenų, išnaudotų pornografijoje (2 moterims, 9 mergaitėms), 20 asmenų dėl kitokio išnaudojimo.

Pagrindiniai mūsų rėmėjai - užsienio fondai ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, truputį prisidėjo ir Kauno, Panevėžio, Šiaulių, N.Akmenės, Marijampolės savivaldybės, privatūs aukotojai.

Be psichosocialinės pagalbos aukoms mūsų pagrindinė specializacija yra nukentėjusiųjų ruošimas bendradarbiavimui su teisėsauga, jų lydėjimas viso ikiteisminio tyrimo metu, teismų procesuose. 2017 m. su teisėsauga bendradarbiavo ir liudijo prieš sutenerius, prekeivius žmonėmis, prievartautojus 290 mūsų klientų, iš jų - 94 nepilnamečiai.

Daug matome mūsų šalyje neišspręstų problemų, tikrai manome, kad prekybai vaikais galima užkirsti kelią, jei spendimų priėmėjai ne tik kalbėtų, bet ir veiktų, seksualinės prievartos aukos neleistinai yra paliktos vienos - teisėsauga turėtų nukreipti jas pagalbai be jokių išimčių.

Na ir mes, jei gautume palaikymą, padėtume daug didesniam būriui nukentėjusiųjų - šalia veikiančių skyrių Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Tauragėje, matome didelį poreikį plėstis į Mažeikius, Rokiškį, Vilniaus rajoną .. Deja, kol kas neturime tam galimybių.

Norime iš visos širdies padėkoti ir ištikimiems mūsų partneriams: pareigūnams, prokurorams, teisėjams, socialiniams darbuotojams, psichologams, mokytojams, savivaldybių tarnautojams, žurnalistams bei visiems geriems žmonėms - mes mokėmės iš jūsų, didžiavomės jumis, kartu gelbėjome nukentėjusius!

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...