Kauno m. savivaldybėje remiant programai "Iniciatyvos Kaunui", turėjome galimybę surengti mūsų lauko mokymus miesto Vaiko gerovės komisijų nariams
Birželio 14, 2019

Kaip žinia, šios komisijos jau gerą dešimtmetį turi didelę svarbą rizikingo elgesio, problemiškiems vaikams mūsų šalyje - jos sprendžia apie tolimesnes priežiūros formas, bausmes, paslaugas. Teoriškai.
O praktiškai tai toks mažas sudėtingo paauglio ir jo nesusitvarkančių tėvų teismas, kuriame suaugusieji turi visas priemones demonstruoti savo galią.
Mokymuose Kaune mums buvo svarbu pasidalinti žiniomis apie prekybą vaikais, apie tai, kodėl yra taip nesunku užverbuoti niekam nereikalingą paauglį, o svarbiausia - iššaukti diskusijai apie specialistų laikyseną, požiūrį.
Kaip visada, mums šauniai talkino Kauno apygardos specializuota prokurorė Gabija Večerinskienė ir ilgametė nukentėjusiųjų psichologė Gražina Sapiegienė.
Mokomės ir mes tiesiai nerėžti valdininkams savo nuomonės apie jų darbo rezultatus.
Sekasi sunkiai. Kai mieste daugybė nelaimingų, suaugusių atstumtų vaikų, tik sukandus dantis gali klausytis valdininkijos liaupsių sau.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...