Kauno darbo biržoje - mokymai apie prekybą žmonėmis
Sausio 09, 2018

2017 m. lapkričio 30 d. organizavome mokymus "Prekyba žmonėmis - kaip ją atpažinti, užkirsti kelią, padėti nukentėjusiems?" Kauno teritorinėje darbo biržoje.
Susirinkusiam gausiam specialistų būriui iš Kauno, Panevėžio, Ukmergės, Plungės, Mažeikių, Šilutės, Tauragės, Lazdijų, Utenos darbo biržos padalinių stengėmės kiek įmanoma aiškiau pasakoti apie prekybos žmonėmis aukų situaciją, kaip šias aukas atpažinti, bandyti padėti joms.
Be jokių abejonių, darbo birža yra ta vieta, kur anksčiau ar vėliau nukentėjusieji ateina, bet jie neskubės prašyti pagalbos, atsiskleisti.
Gal bus visai priešinga situacija - vyrai ir moterys neigs savo patirtis, kategoriškai atmesdami įkyresnius klausimus, bandymus priartėti. Todėl specialistai turi suprasti aukų psichologiją, tuo pačiu ir - kokios išnaudojimo formos yra paplitusios regione, kaip prekeiviai žmonėmis verbuoja pažeidžiamus asmenis.

Dėkojame už šią iniciatyvą Lietuvos darbo biržai!

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...