Kalbėjome apie prekybą žmonėmis, atvejus ir galimą pagalbą Vilkaviškyje
Vasario 18, 2019

Labai draugiškos bibliotekos darbuotojos, tačiau įtampos sunku nusikratyti - būtent šio miestelio policijos pareigūnai yra teisiami už smurtą prieš paauglius apklausų metu, sunkiai čia skynėmės kelius pristatant kitokį požiūrį į "blogus" vaikus ar suaugusius.
Padedant tikrai aktyviai Vilkaviškio savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorei, į paskaitą atėjo ir platesnės bendruomenės atstovai, ir specialistai iš tarnybų.
Diskusijos metu iškilo klausimas - ar tikrai reikia apie "tokius dalykus" kalbėti viešai, sukeliant nerimo bendruomenei, gal tikslingiau būtų aiškintis užsidarius tarnybų kabinetuose?
Truputį pritrūksta oro, išgirdus tokį pasiūlymą.
Nes kelia jį aukšta savivaldybės tarnautoja. Nes čia yra visa esmė, kodėl šiandien Lietuvoje turime tokio masto socialinę atskirtį ir karštligišką jos neigimą.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...