Jonavos savivaldybėje buvo organizuota nedidelė konferencija "Prekyba žmonėmis: aktualijos, situacijos analizė, prevencija"
Birželio 23, 2018

Renginį organizavo vienas iš Lietuvos policjos kapelionų kun. Rolandas Bičkauskas, mūsų centrą čia atstovavo ir patirtimi pasidalino Panevėžio sk. darbuotoja Monika Murnikaitė.
Džiaugiamės, kad salėje buvo pagrindinių tarnybų atstovai, jų gausa ir rūpimi klausimai parodė, kad klausytojams ne tas pats, jog prekeiviai žmonėmis pakankamai laisvai "žvejoja" tame tarpe ir Jonavos apylinkėse.
Čia yra daug nepritekliaus ir jo pasekmių kamuojamų vyrų ir moterų, nukentėjusieji tyli ir nesitiki jokios pagalbos, tarnyboms trūksta jaunesnio, platesnio akiračio personalo. "Nepasakokite mums apie nepaliečius, MES blogai gyvename.."
Jutome ir šios konferencijos metu daug neišsakytų problemų, gal net savotiškos nevilties - tačiau šis jausmas yra visur, kur benuvažiuosi.
Liekame susižavėjusios kapelionu Rolandu, jo plačia erudicija, atvirumu, aukų situacijos supratimu - o palyginti tikrai turime su kuo, dvasininkams labai reikia kokių tai "atjautos kursų" nukentėjusiųjų nuo prekybos žmonėmis, prostitucijos, seksualinės prievartos atžvilgiu.
Žinios yra įgyjamos palyginti nesunkiai, o štai požiūris..
Atskiro paminėjimo yra vertas Kauno AVPK bendruomenės pareigūnas Darius Joneikis, aktyviai pasisakęs ir šioje konferencijoje.
Matant Dariaus darbus, jo nenuilstamas pastangas nusikaltimų prevencijoje - klausykit, ar ne laikas šiam žmogui kokią žvaigždę įsegti krūtinėn, bent taip jam visuomenės padėką parodant?

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...