Tauragės profesinio rengimo centre kalbėjomės apie prekybos žmonėmis pavojus tiek su mokytojais, tiek su besimokančiais ten vaikinais ir merginomis
Kovo 31, 2019

Svajonę, nes nelengva ten patekti, surinkti užimtus klausytojus.
Vertėjo stengtis, trys atskiros gausios grupės, kad ir be diskusijų, be komentarų, išgirdo, sužinojo, gavo spausdintą medžiagą.
Tauragė... Dar vis pulsuoja palikti kontrabandos gabenimo randai, vis išlenda pasakojimai apie vietos jaunimo įtraukimą į šį nusikaltimą, neaišku, kiek tai jau regiono istorija.
Dviprasmiški jausmai po šių mokymų - dėkingumas centro socialinei pedagogei Raimondai Grundulienei už pagalbą organizuojant juos, kartu ir liūdesys, suvokiant čia besimokančių vaikinų ir merginų pažeidžiamumą. Ir, neslėpsime, pyktis, didelis pyktis ant regiono valdžios.
Ar tik mums čia žemė dega po kojomis? Ar tik mes turime galvoti apie jaunimo išnaudojimo prevenciją? Regionas nusiaubtas kontrabandos ir prekybos žmonėmis bangos, tačiau be šnabždesių tarpusavyje, kaip tai buvo viešai išanalizuota, pasiūlytos kokios tai specialios programos bendruomenei?
Ne parkų suoliukai ir bėgimo takeliai yra miesto ateitis, o šiame centre besimokantis jaunimas, kurio didesnė dalis jau dabar svajoja apie darbą užsienyje. Kiek jų šią vasarą bus išnaudota Olandijos fabrikuose, Vokietijos, Britanijos statybose, žemės ūkyje?

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...