Imigrantų darbinis išnaudojimas - vis dar neatpažįstamas Lietuvoje
Gruodžio 02, 2017

Ką daryti užsieniečiui, jeigu jis atvyko į mūsų šalį, nieko apie ją nežinodamas, užsidarė (arba tapo uždarytas) siauroje savo etninėje bendruomenėje, joje yra išnaudojamas?
Nejauku garsiai ištarti šiuos žodžius - bet mes, specializuota prieš prekybą žmonėmis ir kitokį išnaudojimą, turinti 16 metų patirtį komanda - nežinome, ką jam ar jai patarti.
Žemiau aprašyta istorija galėjo baigtis visiškai tragiškai - jei savo tautietės išnaudojimą restoranėlyje Vilniuje kentęs kinas būtų ne per mus, o savarankiškai kreipęsis į teisėsaugą, o ši, ištikima savo principui "atsinešk ir įrodymus", nieko čia neįžvelgtų, kur tas žmogus būtų dėjęsis??

Šios istorijos herojus šiandien turi kitą darbą, kitą aplinką, priminus ankstesnius įvykius - visas nuščiūva ir susigūžia. Ne jis, o būtent mes, LT gyventojai, turime reikalauti teisingo tyrimo, objektyvaus aplinkybių ištyrimo, nes ne visviena, kas vyksta troškiose kinų restoranų virtuvėse!

Mūsų didžiausia padėka tiems, kas nuoširdžiai padėjo - VDU Azijos studijų centrui, kantrioms vertėjoms, Vilniaus ir Kauno teritorinių darbo biržų specialistėms.

Bet ką gi patarti išnaudojamiems užsieniečiams?

https://www.delfi.lt/…/tai-jau-lietuvoje-apie-restorane-i-v…

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...