Europos diena Prieš prekybą žmonėmis
Spalio 22, 2017

​2017 m. spalio 18 d. mūsų centras kartu su RENATE tinklu Lietuvoje pakvietė paminėti šią sunkią datą į šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčią Kaune.

Tėvo A. Gudaičio SJ aukojamų šv. Mišių metu meldėmės už vyrus, moteris, vaikus, parduotus į vergiją,  išniekintus, pražuvusius, niekada nebesugrįžusius namo. Prisiminėme ir tuos, kurie tiesia pagalbos ranką prekybos žmonėmis aukoms, linkėdami ir bendruomenėms jautrumo bei atjautos.

O mūsų širdyse - paskutinės dvi žuvusios jaunos moterys Neringa ir Rūta, viena, persekiota nepasotinamų sekso pirkėjų, rasta šulinyje, kitos toks trumpas  ir toks tragiškas gyvenimas baigėsi šuoliu pro langą. Ilsėkitės ramybėje, mielosios!

Ačiū Marijos radijui Kaune, pagelbėjusiam išplatinti kvietimą.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...