Ekspozicija ant ratų - jau ir Marijampolėje!
Sausio 09, 2018

Šiais metais mūsų laukė tikras siurprizas - Marijampolės savivaldybė parėmė mūsų prevencines veiklas prieš prekybą žmonėmis šiame krašte!
Pirmas dalykas, ką padarėme - tai suorganizavome mūsų "Ekspozicijos ant ratų" 6 reisus į Marijampolę ir jos apylinkes: Sasnavą, Liudvinavą, Igliauką.
Gal kiek neįprasta buvo dardėti su mūsų specialiuoju treileriu, kuriame yra rekonstruoti išnaudojimo vaizdai, leidžiantys tarsi betarpiškai prisiliesti prie vergovės kančių, po laukus ir stoviniuoti vėjyje ir lietuje, tačiau tai atsipirko. Būriais rinkosi moksleiviai, klausėsi nukentėjusiųjų istorijų, nedrąsiai replikavo ir suaugę praeiviai - "Negi tai vyksta mūsų šalyje?!"
Neapsėjome ir be kuriozų - Sasnavos miestelyje vietos klebonas mums leido atsistoti šalia bažnyčios, su sąlyga, jeigu ... "nerinksime aukų".
Nerinkome, nes pačios esame pasiryžę atiduoti viską, ką turime, kad tik apsaugoti bent vieną vaiką ar suaugusį nuo prekeivių žmonėmis.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...