Džiaugiamės, kai galime padėti kolegoms socialiniams darbuotojams
Birželio 06, 2019

Džiaugiamės, kai galime padėti kolegoms socialiniams darbuotojams, pakonsultuoti juos, tuo pačiu ir mes šio bei to iš jų išmokstame.
Paprastai mus kviečiasi nevyriausybinis sektorius, "valstybininkai" tyli, pas juos vis dar gaji taisyklė - tas, kas prašo pagalbos, yra silpnas, nemokantis.
Todėl nustebino atvejo vadybininkės skambutis iš Kuršėnų - turėjome progą prisiliesti prie situacijų Šiaulių rajone, jos tikrai sudėtingos, visi požymiai rodo galimą mergaičių komercinį seksualinį išnaudojimą. Tačiau susibūrusių specialistų komanda paliko puikų įspūdį, tiek socialinės darbuotojos, tiek bendruomenės pareigūnė. Dėl pareigūnės iš viso keliame nykščius į viršų - aštri, tiesi, iki smulkmenų išmananti šeimų situacijas.
Bandysime dirbti visi kartu.
Išvažiuodamos iš Kuršėnų socialinių paslaugų centro, užsukome į greta esančią seniūniją - paprašėme garbaus seniūno leidimo pakabinti mūsų plakatą pustuščiame stende. Nu čia dabar, tokių dalykų pas mus tikrai nereikia - šoko piestu seniūnas. Tik jau ne po mano langais.
Chm, atsimerkite, gerbiamas miestelio šeimininke. Šiandien gyvybiškai svarbu yra ne tik nušienautos pakelės ar sutaisyti suoliukai.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...