Dar apie prekybą vaikais Švėkšnos specialiojoje mokykloje
Sausio 09, 2018

Dar norime sugrįžti prie mūsų pavadinto amžiaus nuosprendžiu - Lietuvos Apeliacinio teismo nuosprendžio dėl vaikų pardavimo-pirkimo 2013-2015 m. Švėkšnos specialiojoje mokykloje. Rašėme apie mokykloje tvyrojusią nepriežiūrą, "kastų" sistemą, silpnesniųjų skriaudimą - visa tai sudarė palankią terpę prekybai vaikais, sekso pirkėjai mergaites prievartaudavo tiesiog šalia mokyklos esančiame miškelyje pamokų metu.

Sudėtingą ikiteisminį tyrimą dėl šių nesuvokiamų, baisių įvykių atliko Tauragės kriminalistė A. Kasmauskytė. Daugybė sudėtingų apklausų, suaugusiųjų melas, vaikų isteriškos reakcijos - visa tai nepavirto tyrimo vilkinimu, atvirkščiai, kriminalistė būdingu sau stiliumi preciziškai surinko įrodymus, kurie leido bylą atiduoti į teismą.
Aurelija, niekada Jūsų adresu negirdėjome už puikiai "gliaudomas" prekybos žmonėmis bylas padėkos žodžio iš Tauragės savivaldybės, vargiai jie iš viso yra apie Jus girdėję. Nesidalina laurais ir nacionalinės tarnybos, kurių atstovai veidmainiškai markstosi prieš TV kameras, vaizduodami savo "kovą prieš prekybą žmonėmis".
Tai nesvarbu, vis tiek Jūs mums - tikra Vakarų Lietuvos žvaigždė!

Bylą išnagrinėjus pirmoje instancijoje, 2017 m. kovo mėn. Klaipėdos apygardos teisėjas R.Preikšaitis paskelbė, kad nemato čia prekybos vaikais, 42 metų vaikų prievartautoją nuteisė 2 metams atviroje kolonijoje, 56 m. vaikų prievartautoją - 4 m. 6 mėnesiams pataisos namuose. O štai tų pačių metų gruodžio mėnesį Apeliacinio teismo teisėjai, pirmininkaujant L.Žukauskui, jau kvalifikuoja įvykius kaip prekybą vaikais ir tuos pačius veikėjus nuteisia atitinkamai 7 metams ir 8 metams pataisos namuose!

Na ir paskutinis pastebėjimas tikriausiai mums užtrauks gerbiamų advokatų nemalonę, bet skaudu, todėl ir kalbame. Spėkite, kas gina vieną iš labiausiai "įsismaginusių" šioje byloje vaikų prievartautojų? Taip, tikrai ne nuobodžiaujantis valstybės paskirtas gynėjas. Tai - M.Romerio universiteto profesorius, teisės ekspertas, viešai pateikiantis virtinę sertifikatų, kad jis išklausė, dalyvavo, važiavo ... galva sukasi, kiek tų mokymų jis girdėjo apie nukentėjusius vaikus, smurto aukas, prekybos žmonėmis aukas ir pan. Bet niekada neteko girdėti, kad būtų jas atstovavęs. Įdomu, kodėl, profesoriau?
Tikriausiai mums, socialiniams darbuotojams, nesuvokti tokių Lietuvos teisės viražų...

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...