Dalyvavome Vilniaus tarptautinės mokyklos koncerte, kuriame rinkome lėšas prekybos žmonėmis aukoms
Kovo 18, 2019

Kovo 14 d. pasaulyje buvo vykdomas televizijos giganto CNN paskelbtas projektas #MyFreedomDay, kurio metu moksleiviai, studentai buvo skatinami savo bendruomenėse kalbėti apie šių laikų vergovę, rengti ta proga įvairias akcijas.
Netikėtai ir mes atsidūrėme šios dienos paminėjime ... Vilniaus tarptautinėje mokykloje, kur dešimtokė Marija su bendraminčiais suorganizavo koncertą ir lėšų rinkimą prekybos žmonėmis aukoms.
Nepamename, kad kada nors būtume matę tokį vaizdą - vaikai su didžiausiu nuoširdumu šoko, dainavo susirinkusiems savo draugams, tėveliams, prašė šių paremti mūsų teikiamą pagalbą aukoms.
Tikrai sujaudino toks jaunimo solidarumas, apsižvalgymas aplinkui, atsivėrimas kitų problemoms.
O Marijai Stragytei, akcijos planuotojai ir vykdytojai, įtikinusiai ir suaugusius savo idėja, sakome didelį ačiū.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...