Dalyvavome Valstybinės darbo inspekcijos surengtoje tarptautinėje konferencijoje "Socialinis dialogas: jos vystymas Baltijos šalyse", kur turėjome gerą progą pasiūlyti darbo inspektoriams susipažinti su mūsų patirtimi dėl išnaudojamų Nepalo, Ukrainos, Kinijos piliečių Lietuvoje
Birželio 12, 2018

Mes susiduriame su jau kraštutinėmis tokio išnaudojimo formomis - kai apribojama judėjimo laivė, nemokamas atlygis, žmonės žeminami ir laikomi tarsi darbiniai gyvuliai.
Šalyje sunkiai formuojasi atpažinimo, pagalbos teikimo šiems nukentėjusiems praktika - pavyzdžiui, kad suteikti vienu metu 15 nepaliečių būtinąją pagalbą, mums teko piniginės paramos kreiptis net į visuomenę.
Tačiau ne mažesni iššūkiai yra teisėsaugai ir darbo inspekcijoms - reikia tirti vykusį išnaudojimą, rinkti duomenis, vykdyti apklausas. O resursų ir žinių tai ne kažką..
Gėdinga situacija su tais pačiais darbininkais iš Nepalo parodė, jog "parako" užteko tik tyrimo pradžiai, vėliau Vilniaus prokurorai be skrupulų parėmė "darbdavio" versijas.
Optimistiškai nuteikia VDI atvirumas, noras diskutuoti, gilintis, išgirsti kitokią nuomonę - gal mums pavyks surasti priemones, atbaidančias nemokamos darbo jėgos mėgėjus?

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...