Dalyvavome Ukrainos sostinėje Kijeve apskritų stalų maratone apie darbinį išnaudojimą, prekybos žmonėmis situaciją šioje šalyje, pagalbą ukainietėms aukoms
Rugpjūčio 05, 2018

Susitikimai vyko portalo "Ukrainos interesas" redakcijoje. Juose dalyvavo Ukrainos Socialinės politikos, Užsienio reikalų ministerijų, Tarptautinės migracijos organizacijos atstovai, nemažas būrys nevyriausybinio sektoriaus aktyvistų.
Iš šeimininkų išgirdome apie bendras pastangas šviesti savo piliečius apie jiems gręsiančius pavojus būti išnaudojamiems, moterų organizacijos (A21, La Strada) tvirtino pilnai padedančios ir aukoms.
Kiek nustebino, tiksliau, pribloškė, Užsienio reikalų ministerijos atstovai, teigę, jog jiems mažai žinomas jų piliečių išnaudojimas užsienio šalyse, reikia pirma susirinkti informaciją, o jos kaip ir nėra.. Iš kitos pusės, ministro patarėja iš Socialinės politikos ministerijos parodė tikrai stulbinantį lauko išmanymą, kvietė ir mus bendradarbiauti, vykdyti bendras priemones.
Mūsų centras savo ruožtu pasidalino žinomais ukrainiečių darbinio išnaudojimo atvejais LT, o svarbiausia - labai norėjome išreikšti mūsų susirūpinimą vis didėjančiais moterų ukrainiečių srautais prostitucijon. Jų "darbas" LT viešnamiuose yra visiški žmogaus teisių pažeidimai.
Žinoma, prekeiviai žmonėmis, suteneriai, sekso pirkėjai veikia ne tautiškumo ar politinių įsitikinimų pagrindu, tačiau puikiai suprantame, jog tam tikri procesai visuomenėse leidžia šioms žmogystoms klestėti.
Reikia pripažinti, jog šios pora dienų Kijeve buvo labai įdomios, privertė ir mus giliau susimąstyti apie nuostabios, bet kenčiančios šalies Ukrainos realijas.
Kova už žmogų ir teisingumą čia vyksta kaip kare: https://www.unian.info/soc…/10209750-hunt-for-activists.html

Norime padėkoti p. Stasiui Kaušiniui, suorganizavusiam visus renginius, diskusijas. Iki kitų susitikimų!

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...