Dalyvavome Seimo spaudos konferencijoje, skirtoje seksualinių nusikaltėlių registro klausimui Lietuvoje
Lapkričio 13, 2018

Ačiū seimūnei R.Šalaševičiūtei už problemos kėlimą į viešumą, ministerijų būrimą jos sprendimui.
Dėl pačio registro galima ginčytis, galima ginti ne aukų, o nusikaltėlių interesus - kaip kas mato savo poziciją.
Mūsų nuomone - yra gražu graudentis dėl kokių tai papildomų suvaržymų turintiems sutrikusį lytinį potraukį, jei visi "namų darbai" yra padaryti: potencialios aukos yra gerai apsaugotos, pedofilai įkalinimo įstaigose ne kankinami, o gauna efektyvią terapinę pagalbą etc.
Spaudos konferencijoje kalbėję SADM, TM viceministrai pristatė pataisas, siūlymus dėl jau egzistuojančios duomenų bazės, papildomas patikras dirbantiems su vaikais.
Daug visai neblogų dalykų, tačiau žinodamos, kur prievartautojai šiandien ieško vaikų, kaip bendruomenėse yra (ne)analizuojami teismų nuosprendžiai, darytume išvadą, kad aukos vėl lieka "už borto". Žiūrint į paskutinius mūsų turėtus atvejus , 7 iš 10-ies nusikaltėliai aukų ieškojo ne savo darbovietėse, o už jų, t.y. savo gyvenamojoje aplinkoje, internetinėse svetainėse.

Kodėl mums tarsi ir rūpi, tarsi daug pastangų dedame, o esmės nepaliečiame? Ko bijome?

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...