Dalyvavome Rygoje surengtoje labai įdomioje konferencijoje "Orus gyvenimas - pasirinkimai Šiaurės ir Baltijos šalyse
Spalio 03, 2018

Rugsėjo 28-29 d. dalyvavome Rygoje surengtoje labai įdomioje konferencijoje "Orus gyvenimas - pasirinkimai Šiaurės ir Baltijos šalyse. Efektyvi strategija prieš seksualinį išnaudojimą ir prostituciją".
Joje susitikome su politikais, žmogaus teisių gynėjais, NVO atstovais iš Švedijos, JAV, Airijos, Islandijos, Prancūzijos, Norvegijos, Latvijos, Lietuvos, Gruzijos, Ukrainos bei Centrinės Azijos šalių.
Latvijos Parlamente ir Stokholmo Ekonomikos mokykloje vyko diskusijos, darbas grupėse - kaip duoti atkirtį prostitucijos sistemoms mūsų visuomenėse, koks modelis turi daugiau pranašumų, prohibistinis, persekiojantis moteris kaip nusikaltėles, "pasileidėles", ar abolicionistinis, siūlantis joms pagalbą ir traukiantis iš šešėlio sekso pirkėjus?
Daug įdomios medžiagos apie pokyčius Prancūzijos įstatymuose pateikė vienas iš šio renginio organizatorių, CAP International organizacijos, vienijančios 23 NVO, vadovas Grégoire Théry.
Iki 2016 m. Prancūzijoje moterys prostitucijoje buvo baudžiamos, sekso pirkėjai - ne. Po ilgamečių šalies feministinių, teikiančių pagalbą aukoms organizacijų vieningo darbo, sėkmingų lobistinių pastangų, situacija kardinaliai pasikeitė - šiandien būtent sekso pirkėjai čia yra traukiami atsakomybėn, o moterims siūloma pagalba ir kompensacijos.
Prostitucijos sistemos - tai ištisa prievartos jūra, kurioje beviltiškai kapanojasi ir stengiasi išgyventi daugybė žmonių. Jų kūnai yra pelningas verslas suteneriams ir jų parankiniams.
Negi su tuo sutiksime?

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...