Dalyvavome Klaipėdos apylinkės teismo diskusijoje „Nukentėjusių asmenų interesų apsauga baudžiamajame procese: psichosocialinės pagalbos aspektai”
Spalio 28, 2018

Pagrindės diskusijos temos buvo: asmenų, kuriems reikalinga psichosocialinė pagalba, identifikavimas, pagalbos centrų teikiamos paslaugos, jų prieinamumas, informacijos apie pagalbą nukentėjusiesiems viešinimas.
Labai džiaugiamės, kad ši diskusija buvo surengta būtent teismo iniciatyva - Klaipėdoje dabar yra nagrinėjama nemažai mūsų lauko bylų.
Dalinomės savo nerimu dėl teisėsaugos ne visada, tiksliau, retai nukreipiamomis pagalbai seksualinio smurto aukomis - joms būtent teisminių procesų metu reikalingas didžiulis palaikymas.
Aptarėme ir nerangią, ne visada veikiančią sistemą dėl atskiro kambario nukentėjusiojo apklausai teisme - vienu metu jo prireikia keliuose posėdžiuose, kyla sambrūzdis, kurio metu teisiamieji turi progą susitikti su prieš juos liudijančiu asmeniu..
Mums pačioms tenka patirti nemažą stresą planuojant su į teismą atlydėtais nukentėjusiais slaptymąsi, pvz., kitame aukšte, "už kampo", bandant suprasti, salėje jau teisiamieji ar dar ne, kur yra žurnalistai ir kaip jų išvengti, kaip atriboti duodantįjį parodymus nuo tarsi nepastebimo, bet pražūtingo poveikio, spaudimo iš nusikaltėlių ir jų palydos pusės.
Norėtume, kad tai būtų ne tik mūsų rūpestis.
Žinoma, dauguma šių pastabų yra skirtos apygardos, ne apylinkės teismui.
Taip pat suprantame, kad pastatų architektai planavo teismų rūmus, kai niekas dar nė nesapnavo apie nukentėjusiųjų poreikius. Visgi..
Ačiū teisėjams už diskusijų iniciatyvas.
 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...