Dalyvavome įdomioje diskusijoje apie prevenciją kovos su prekyba žmonėmis lauke, kuri vyko UK ambasadoje Vilniuje
Spalio 04, 2019

Susirinko beveik visos NVO, atliekančios prevencinius-edukacinius veiksmus, o pagrindinis susitikimo svečias, pakvietęs mus susiburti, buvo britų organizacija STOP THE TRAFFIC, visame pasaulyje vykdanti profesionalias prieš išnaudojimą kampanijas.
Kad tai yra visai kitas požiūris į prevenciją, susidūrė ir mūsų šalies gyventojai, kurių kelis šimtus tūkstančių šią vasarą FB dėka pasiekė įspėjantis apie galimus pavojus filmukas.
Britai kelia savo prevenciją į mums kol kas sunkiai pasiekiamas aukštumas - pamatę, jog pas juos įkyria problema tapo Rytų europiečių darbinis išnaudojimas, jie sutelkė rėmėjus įspėjamosioms kampanijoms aukų kilmės šalyse.
Mūsų situacija yra totaliai kitokia - prevencinių veiksmų imasi organizacijos, kurių pagrindinis darbas yra teikti pilnavertę pagalbą jau nukentėjusiems asmenims. Tas pats socialinis darbuotojas su paskubomis apmokytais, nuolat besikeičiančiais savanoriais blaškosi tarp aukų ir gatvės akcijų, paskaitų, mokymų rengimo.
O kalbant apie mūsų centro vykdomą prevenciją, galime tik apgailestauti, jog jai vis mažiau galime skirti dėmesio, nes lėšos ... jų paskutiniais mėnesiais pritrūkome nukentėjusiųjų maistui, aprangai, negalėjome nupirkti vaistų.
Tad kol kas renkamės tikrai ne išvykas su paskaitomis į provinciją.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...