Dalyvavome Advokatūros drausmės komiteto posėdyje
Spalio 14, 2018

Jame buvo svarstomas mūsų skundas dėl Panevėžo advokatės D.B. poelgio prekybos vaikais byloje - ginant įtariamąjį, apsiimti atstovauti ir nukentėjusįjį nepilnametį.
Ką galime pasakyti - oho.
Kažkokio ypatingo objektyvumo nesitikėjome nuo pat pradžių (nors gal truputį): socialinės darbuotojos rašo advokatams apie jų gildijos narę.. Tiesiog buvo skaudu matyti neteisybę pralaimėtoje byloje.
Tačiau ką mūsų centro darbuotojai Monikai teko išgirsti šio drausmės komiteto posėdžio metu iš svarstomos advokatės - pranoko visus įsivaizdavimus.
"Jūs tik skundus rašote, noriu jums į akis pasižiūrėti, aš esu teisinga, aš buvusi pareigūnė.." Ir pratisas riksmas. "Jūs visur matote aukas, tas nepilnametis baisus žmogus, jis padaręs tą ir aną.."
Tikrai - privačiai pasamdyta ginti įtariamąjį, advokatė jo "baisumo" nemato, o štai per antrinę nemokamą teisinę pagalbą atstovaudama nukentėjusįjį, ji šiurpsta nuo jo..
Įdomu, kad susirinkę komiteto nariai nestabdydami klausėsi savo kolegės, trumpai reziumuodami, jog visas šis "konfliktas" - tai tiesiog mūsų nesusikalbėjimas tarpusavyje ir pan. Ir kad mes per emocijų prizmę į viską žiūrime, o štai advokatė - teisiškai vertina.
Visgi finale taip ir likome nesupratusios - kodėl gerbiama advokatė nusprendė stovėti abiejose barjero pusėse? Kaip tai susiję su panaikintais byloje kaltinimais dėl prekybos vaikais?
Beje, mes labai aiškiai, mėnesių tikslumu galime pasakyti, kada pavirtome tokiomis neparankiomis daliai teisėsaugos ir ją aptarnaujančio personalo.
Kai pradėjome rūpintis į nusikaltimus įtrauktais jaunuoliais.
Ką čia advokatai, patys prokurorai, faktų prispirti suteikia šiems vaikinams nukentėjusiųjų statusus, tačiau nemėgsta, nesupranta jų, širdyje laiko juos nusikaltėliais, nevertais pastangų.
Bet kaip gerai, kad turime ir puikių, profesionalių teisininkų, mūsų klientus atstovaujančių per tą pačią antrinę nemokamą valstybės tarnybą - apie juos pasistengsime taip pat papasakoti.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...