Dalyvaujame mokymuose apie kovą su prekyba žmonėmis Pasieniečių mokykloje Medininkuose
Spalio 24, 2019

 

Šis bendradarbiavimas jau tapo tradicija - daugybę metų esame čia draugiškai kviečiamos papasakoti apie pagalbą nukentėjusiems, pasidalinti istorijomis, diskutuoti apie naujas formas.
Šįkart susitikome su jau dirbančiais, patyrusiais pasieniečiais, kartu galvojome, kaip prakalbinti tylinčią, bet akivaizdžiai išnaudotą auką, kaip suprasti jos siunčiamus pagalbos signalus ir pan.
Žmonių kontrabanda nėra prekyba žmonėmis, tačiau turime būti akyli, šiandien trinasi ribos tarp šių reiškinių.

Pasieniečiai turi ir savo puikias lektores - majorių Viktorijos ir Olgos žinios padarė mums didelį įspūdį, kaip gerai, kad pareigūnai stiprėja ir akademinėje plotmėje, atranda vis įdomesnių metodų, kaip perteikti kolegoms teorines žinias.

O mes laukiame, kantriai laukiame nukreiptų pagalbai aukų, nesvarbu, tautiečių ar svetimšalių - visiems bandysime padėti.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...