Buvome pakviestos Ariogalos gimnazijoje dešimtokams ir vienuoliktokams papasakoti apie prekybos žmonėmis pavojus, verbavimą ir išnaudojimą, pagalbą aukoms
Lapkričio 03, 2018

Kaip mokytojai sutelpa į 45 min, neįsivaizduojame. Tačiau džiaugiamės bet kokiomis progomis tiesiogiai įspėti jaunimą, paskatinti juos atsakingai vertinti galimybes "lengvai" užsidirbti.

Ariogala.. Visas kovas čia dėl išnaudotų nusikaltimams vykdyti nepilnamečių pralaimėjome. Formaliai Šiaulių kriminalistai liko teisūs - vaikinukai nebendradarbiavo, tylėjo.
O kodėl tylėjo, kodėl jauniausio prabilusiojo mama buvo gąsdinama - liko už kadro. Svarbiausia, kad popieriuose viskas tvarkinga - "pretenzijų neturiu, pats dėl visko kaltas".
Dalis to meto nukentėjusiųjų jau patys kali Vokietijos, Danijos, Šveicarijos kalėjimuose, dalis kažkur kituose miestuose blaškosi, pasikeitė ir vietos socialinės darbuotojos, nebedirba žodžiais daug "kovojusi", bet mažai darbais padėjusi vietos VTAS vedėja..
Laikas tikrai kažkuria prasme visagalis - kad ir nieko nedarai, gyveni įkišęs galvą į smėlį, vis tiek jis eina į priekį, tiesą sakome, gerbiamas Raseinių Socialinių paslaugų centro vedėjau? Nepajudinote nė piršto, kad padėtumėte mums apginti tuos vaikinukus. Gal šių gyvenimai kitaip būtų susiklostę.. Tebedirbate.
Na o mes dėkojame puikioms gimnazijos socialinėms darbuotojoms Rimai ir Renatai už pastangas šviesti savo auklėtinius, linkime, kad jiems viskas būtų gerai.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...