Ar gali būti kas nuostabiau už pareigūnų rūpestį sudėtingais paaugliais, organizuojant jiems vasaros stovyklas?
Liepos 28, 2018

Šią policijos pusę mes labai mėgstame. Ar gali būti kas nuostabiau už pareigūnų rūpestį sudėtingais paaugliais, organizuojant jiems vasaros stovyklas?
Vienoje tokių teko ir mums pabuvoti - su paskaita apie prekybą žmonėmis buvome pakviestos į Jurbarko rajone, Girdžiuose surengtą penkių dienų stovyklą.
Jos intensyvumu įsitikinome ir pačios, jaunuoliai buvo įtraukti į sportinius, savęs pažinimo užsiėmimus, pareigūnai dalinosi įdomiausiais praktiniais savo darbo aspektais.
Kaip šito nepaprastai reikia - ir tada girgždėdamos užsitrenks įkalinimo įstaigų durys, narkodyleriai savo tabletes galės tirpdyti unitazuose, bankrutuos suteneriai.
Ir kaip viskas priklauso nuo asmeninės mylinčio savo darbą - o reiškia ir šiuos paauglius - pareigūno iniciatyvos! Jurbarko PK vyresnysis tyrėjas Ramūnas Budrius su kolegomis rodo pavyzdį visoms tarnyboms, kad norint "kitokio" jaunimo - reikia raitotis rankoves.
Tačiau vieno dalyko mes niekaip nesuprantame. Ar negėda Jurbarko savivaldybei, taip smagiai jos vadovams prisipaveikslavus su vaikais, per visas įmanomas spaudos priemones išdidžiai išviešinus šią gerą iniciatyvą, skirti ... 1440 euro jos įgyvendinimui?
Ar būtų miestas nuskurdęs, jei savo vaikams būtų atidavęs dvigubą, trigubą sumą?
Biurokratai vis dar nejaučia situacijos rimtumo.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...