Apsilankėme vieninteliame ocializacijos centre mergaitėms - "Saulutė" Kaune
Gegužės 15, 2019

Šiandien šalyje yra likęs vienintelis socializacijos centras mergaitėms - "Saulutė" Kaune, kur aktyvios socialinės pedagogės Lolitos Stulginskienės kvietimu nuolat lankomės su paskaitomis, pokalbiais, filmukais mūsų temomis.
Tai yra vieta, kur paauglės nesiklausys nuobodžių išvedžiojimų, nes jos apie pavojus žino ne iš knygų.
Čia mums visada yra iššūkis paliesti jau sužeistas širdis, nes sutikti žiaurūs, savanaudiški, netikę suaugusieji privertė vaikus anksti patirti smurtą, nepriežiūrą, išnaudojimą.
Kaip reiktų nedidelių, jaukių bendruomenių tokiems vaikams ir paaugliams, mažesnių ir daugiau, kur gyvenimas gamtoje, tarp mylinčių globėjų darytų ne mažesnius stebuklus negu kad grotos ant langų ir kieta bausmių sistema..
O kol kas kalbame, aiškiname, įspėjame.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...