Apsilankėme Marijampolės miesto centre
Liepos 29, 2019

Vykdome prekybos žmonėmis ir seksualinio išnaudojimo prevenciją Lietuvos regionuose.
Nors vandalai Kaune sunaikino mūsų mobilią Ekspoziciją ant ratų, su kuria apvažiavome tolimiausius šalies kampelius, mes nesitraukiame, kol kas keliaujame su KOPŽI palapine.
Šį kart apsilankėme Marijampolėje. Miesto centre, Poezijos parke, turėjome galimybę su gyventojais padiskutuoti apie prekybos žmonėmis pavojus, išklausyti jų istorijas.
Kol valstybė vykdo pompastiškus viešuosius pirkimus neva nusikaltimų prevencijai, laimint juos vis tiems patiems "profesionalams", kelių ištikimų rėmėjų pagalba bandome pasiekti platesnes gyventojų grupes.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...