Apeliacinio teismo nuosprendis dėl vaikų pardavimo-pirkimo Švėkšnos specialiojoje mokykloje
Sausio 09, 2018

2017 m. gruodžio pabaigoje Lietuvos Apeliacinis teismas paskelbė nuosprendį dėl kelis metus trukusio mergaičių pardavimo-pirkimo Švėkšnos (Šilalės raj.) specialiojoje mokykloje. Ne tik nukentėjusioms, jų artimiesiems ar mums, pagalbą teikusiai komandai, tai yra amžiaus nuosprendis, bet norime tikėti - ir visai Lietuvai.

Tuose uždaro centro baisiuose įvykiuose slepiasi tiek daug pamokų mūsų švietimo sistemai, vaiko teisių apsaugai, teisėsaugai, teismų darbui - kad, pasiraitojus rankoves, reikia čiupti tuos 50 puslapių ir dirbti, analizuoti, diskutuoti!

Apeliacinis teismas konstatavo tvyrojusią visišką nepriežiūrą šiame nuošaliame, bet gerai žinomame vaikų centre. Kaip pavyzdį jis pateikė pirmoje instancijoje liudijusią centro psichologę Astą Lukauskienę, kuri pareiškė ... nesureikšminanti auklėtinių "seksualinio pobūdžio paslaugų teikimo". Alio, jauniausiai išnaudojamai mergaitei buvo tik 13 metų, jos gyvenimas po šių įvykių žiro į visas puses, kaip beje, ir kitų aukų - kam jos galėjo pasiskųsti, ar tokiems kietaširdžiams "specialistams"?
Kita centro auklėtoja teisme ramiai postringavo apie "populiarias" ir "atstumtąsias" auklėtines: visos nukentėjusios buvo "tarp atstumtųjų, buvo mušamos ir turėjo daryti, kas joms liepiama".

Apgailestaujame, kad teisiamųjų suole, šalia nusikaltimo organizatorių, vykdytojų, senstelėjusių sekso su vaikais pirkėjų, negalime matyti buvusių (o gal dar ir tebedirbančių?) centro darbuotojų, kurių valioje buvo tai sustabdyti, nutraukti, išviešinti.

Ką gi, tegu tai lieka kaip pamokos. Tikimės, kad, visų pirma, tai pamokos pačiai Švietimo ir mokslo ministerijai, juk joje tikriausiai tebedirba smagiai "baliukuose" ir priėmimuose dalyvaudavę valdininkai, turėję tikrinti ir kuruoti tokius centrus ...

Tiesa, o kaip Šilalės miestelis su savo šauniąja savivaldybe? "Ten nebuvo mūsų vaikų, ir iš viso, čia ne mūsų problema"?

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...