2018 m. mūsų centras suteikė pagalbą 364 asmenims (iš jų 109 nepilnamečiai)
Gegužės 28, 2019

2018 m. mūsų centras suteikė pagalbą 364 asmenims (iš jų 109 nepilnamečiai), nukentėjusiems nuo:

- prekybos žmonėmis (190 asmenų)
- prostitucijos (55 asmenys)
- seksualinės prievartos (84 asmenys)
- pornografijos (13 asmenų)
- kt. išnaudojimo formų (22 asmenys)

Iš jų parodymus davė Lietuvos ar užsienio teisėsaugai, liudijo teismuose 284 nukentėjusiųjų, iš jų 83 nepilnamečiai.
Praėjusiais metais pagalbą suteikėme 220 moterų ir 144 vyrų, didžiausi aukų srautai teko mūsų centro Kauno ir Šiaulių skyriams.

Džiaugiamės galėdamos atstumtoms ir apleistoms nusikaltimų aukoms padėti atsistoti ant kojų, siekti teisingumo.

Kol kas didžiausia mūsų problema - pajėgumų trūkumas, galėtume padėti daug didesniam būriui nukentėjusiųjų, jei nereiktų nuolat sukti galvos dėl centro išgyvenimo.

Ir - tas nuolat veikiantis kovos laukas su biurokratais, tingiais, nesąžiningais valdininkais taip pat lėtina mūsų darbus, gniuždo užmojus.

Nepasiduodame.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...