VŠĮ Panevėžio profesinio rengimo centre prevencinė akcija "Atsargiai - prekyba žmonėmis" ("facebook.com" 2016-03-17)

Prekyba žmonėmis dažnai yra vadinama XXI amžiaus tragedija. Šiandieną tai yra viena pelningiausių nusikalstamo verslo sričių, atnešanti kas metus milijoninį pelną. Dar labiau bauginanti mintis yra ta, kad dažniausiai į prekybos žmonėmis pinkles patenka labiausiai socialiai pažeidžiamos visuomenės grupės, t.y. moterys, vaikai ir jauni žmonės. Dar didesnį susirūpinimą kelia tai, kad prekybos moterimis aukomis dažniausiai tampa labai jaunos moterys ir merginos. 

VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centre š.m. kovo 17 d. Lietuvos Carito Panevėžio regiono socialinė darbuotoja Monika Murnikaitė ir Panevėžio apygardos vyriausioji prokurorė Nida Grunskienė vedė paskaitą „Atsargiai – prekyba žmonėmis“. Paskaitoje dalyvavo I-II kurso higieninės kosmetikos ir kirpėjų specialybių merginos bei 9-10 klasių mokinės. 

Paskaitoje merginoms buvo pateikiama informacija: Kas tai yra prekyba žmonėmis? ; Kaip patenkama į prekybos žmonėmis tinklą?; Kokios žmonių grupės dažniausiai tampa aukomis?; Kaip apsisaugoti, kad netapti prekybos žmonėmis auka? Lektorės pasidalino savo darbo patirtimi, susijusia su prekyba žmonėmis, su kokiomis kliūtimis dažniausiai susiduria gelbstint auką, pakliuvusią į bėdą. Paskaitos metu vyko filmo „Skausmo kapitonas“ peržiūra, diskusijos.
 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...