VSAT štabe - diskusija apie prekybos žmonėmis problematiką ("pasienis.lt", 2015-03-27)

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Štabe Vilniuje penktadienį vyko projekto „Prekybos žmonėmis problematika pasienio regionuose“ baigiamoji diskusija.

Renginio dalyvius pasveikino Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Politinio – ekonominio skyriaus diplomatas Jonathanas Herzogas bei VSAT vado pavaduotojas Antanas Montvydas.

Apie projekto „Prekybos žmonėmis problematika pasienio regionuose“ tikslus ir nuveiktus darbus susirinkusiesiems papasakojo Lietuvos Caritas programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ koordinatorė Kristina Mišinienė.

Baigiamojoje diskusijoje pristatyti trys pranešimai.

Vieną jų – „Šiandieninė kovos prieš prekybą žmonėmis situacija pasienyje. Iššūkiai ir realybė“ – skaitė VSAT Kriminalinių procesų kontrolės organizavimo valdybos Informacijos analizės skyriaus viršininkas Giedrius Strikulis.

Apie nepilnamečius kaip geidžiamą prekę prekybos žmonėmis tinkluose kalbėjo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Planavimo ir veiklos stebėsenos skyriaus vyriausioji specialistė Vaida Ubartaitė.

Lietuvos Caritas socialinė darbuotoja Karina Remeikytė pristatė pranešimą apie pagalbos galimybes nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis.

Diskusijos dalyviai taip pat aptarė tarpžinybinio bendradarbiavimo aspektus užkertant kelią prekybai žmonėmis pasienio regionuose, dalinosi gerąja patirtimi.

Analogišką renginį Lietuvos Caritas VSAT Štabe yra organizavęs 2010-ųjų pavasarį. Tuomet apie nelydimus nepilnamečius Šengeno erdvėje, prekybą žmonėmis ir Lietuvos sienų saugumą diskutavo Lietuvos Vyriausybės, VSAT, teisėsaugos institucijų bei nevyriausybinio sektoriaus ekspertai.

Šiemet tokią diskusiją taip pat rėmė ir JAV ambasada.

 

Publikuota 2015 m. kovo 27 d. http://www.pasienis.lt

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...