Vaikų dienos centro "Linksmuoliai" paaugliai dalyvavo KOPŽI organizuotoje paskaitoje apie grėsmes ("Facebook", 2019-11-12)

Š. m. lapkričio 12-osios popietę Vaikų dienos centro "Linksmuoliai" paaugliai dalyvavo KOPŽI organizuotoje paskaitoje apie grėsmes, tykojančias šiame globaliame pasaulyje, t.y. apie prekybą žmonėmis, jų formas, būdus, kaip apsisaugoti nuo piktadarių kėslų. Vaikai žiūrėjo informacinius filmukus, vyko gyva diskusija. Tai labai aktuali informacija, nes įkliūti į pinkles yra taip paprasta. Viena neapgalvota nuotrauka paleista į interneto platybes, netikro draugo pagalba, vilionės gerbūviu - tai keletas pagrindinių būdų norint įtraukti patiklius asmenis į prekybos žmonėmis tinklą.

 
Dėmesio!
 
    Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
 
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
 
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
 
 
 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...