Vaikų dėmesys prekybai žmonėmis ("marijampolė.lt", 2018-01-13)

2018 m. sausio 10 d. viešbutyje „Mercury" salėje susirinko miesto moksleiviai, vaikų globos įstaigos auklėtiniai, jų mokytojai, savivaldybės tarnautojai, VšĮ „Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro" (KOPŽI) darbuotojos - vyko piešinių konkurso „SOS - prekyba žmonėmis!" laureatų pasveikinimas, apdovanojimai.

Susirinkusius sveikino miesto Tarybos narys, daug dėmesio skiriantis savivaldybės pastangų prieš prekybą žmonėmis koordinavimui J. Grabauskas, socialinių tarnybų vadovės D.Pankauskienė ir R.Brazauskienė, KOPŽI vadovė K.Mišinienė. Konkurse dalyvavo ir įtaigius, brandžius piešinius jam skyrė neabejingi jaunuoliai, jie įdėmiai klausėsi ir jiems skirtų Marijampolės AVPK Kriminalinės policijos 3 sk. vadovo L.Sinkevičiaus žodžių apie tai, jog reikia likti neabejingais, reaguoti, pastebėti šalia mūsų vykstančius blogus dalykus, o nukentėjus - drąsiai kreiptis ir bendradarbiauti su teisėsauga.

KOPŽI atstovės pasidžiaugė, jog Marijampolės savivaldybė 2017 metais skyrė finansavimą prekybos žmonėmis prevencijai, taigi buvo galima surengti specialistų mokymus, treilerio Ekspozicija ant ratų reisus po miestą ir jo apylinkes, piešinių konkursą. Negalime ramiai stebėti, kaip nusikaltėliai ieško vis naujų aukų, traukia pažeidžiamus vyrus, moteris, vaikus į savo pražūtingus tinklus - turime tam duoti atkirtį
 
 
Dėmesio!
 
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
 
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
 
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
 
 
Autorius Viešųjų ryšių tarnyba

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...