Užsieniečiai vyrai griežtai perspėjami "EuroBasket 2011" metu Kaune nepirkti moterų ("15min.lt", 2011-09-14)

Krepšinio čempionato dienomis turistų susibūrimų vietose Kaune buvo iškabinti plakatai, dalijamos skrajutės, informuojančios, jog mūsų šalyje prostitucija nelegali, už perkamas sekso paslaugas baudžiami ir klientai.

Lietuvos „Caritas“ kartu su Dingusių žmonių šeimų paramos centru Europos krepšinio čempionato metu vykdo prevencinę akciją, kurios tikslas – informuoti atvykusius užsienio sirgalius apie Lietuvos įstatymus, reglamentuojančius prekybą žmonėmis ir ypač prostituciją.

„Daugelis užsieniečių nežino, kad prostitucija Lietuvoje yra draudžiama, o už sekso paslaugų pirkimą yra baudžiama“, – sakė Lietuvos „Carito“ socialinė darbuotoja Jolita Juškevičienė.
Skrajutės, perspėjančios apie teisinę atsakomybę už sekso paslaugų pirkimą, dalijamos Kauno oro uoste Karmėlavoje, sirgalių palapinių miestelyje prie VII forto, Stoties rajone.
 

Tokios pat prostitucijos užkardymo akcijos vyko ir kituose į čempionato maršrutą įtrauktuose Lietuvos miestuose: Panevėžyje, Vilniuje, Alytuje, Klaipėdoje.

J.Juškevičienė sakė, jog policija kol kas neužfiksavo prostitucijos atvejų čempionato metu, tačiau Lietuvos „Carito“ darbuotojams liudininkai pasakojo, jog užsieniečiai turistai ne kartą klausė, kur Lietuvoje galima pirkti moterų, kur yra legalūs arba nelegalūs viešnamiai.
„Deja, Vakaruose gajus stereotipas, jog Lietuvoje, kaip ir visoje Rytų Europoje, yra daug pigiai parsiduodančių moterų“, – apgailestavo J.Juškevičienė.


Artūras Jančys

Publikuota 2011 m. rugsėjo 14 d. www.15min.lt

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...