Telšiuose vyko Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro organizuojamas mokomasis seminaras „Nepirk vogtos prekės – stabdyk prekybą žmonėmis savo mieste“ ("facebook", 2017-05-24)

Vakar Telšiuose vyko Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro organizuojamas mokomasis seminaras „Nepirk vogtos prekės – stabdyk prekybą žmonėmis savo mieste“, skirtas švietimo specialistams, socialiniams darbuotojams, policijos pareigūnams ir kt.

Mokymų dalyvius pasveikino meras Petras Kuizinas. Pranešimus skaitė Klaipėdos apygardos prokuroras R. Ušinskas, Kelmės rajono PK viršininkas R. Jagminas, Telšių socialinių paslaugų centro socialinio darbo organizatorė G. Kuzminskienė ir kt.

JTO duomenimis pasaulyje šiuo metu yra apie 26 mln. vergų ir kt. prekybos žmonėmis aukų.
 
 
Dėmesio!
 
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
 
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
 
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
 
 
Publikuota: 2017m. gegužės 24d.,

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...