Susitikimas-diskusija Valakampių socialinių paslaugų namuose apie prekybos žmonėmis pavojus ("valakampiuspn.lt", 2016-07-05)

Valakampių socialinių paslaugų namų Savarankiško gyvenimo namuose įvyko gyventojų ir Lietuvos Caritas programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ specialisčių Vaidos Matusevičiūtės ir Dovilės Martinonės susitikimas, kurio metu su gyventojomis moterimis buvo diskutuojama apie prekybos žmonėmis nusikaltimus.
 
Gyventojos buvo supažindintos su prekybos žmonėmis sąvoka, pavojaus požymiais, galima rizika. Aptartas saugus elgesys gatvėje, internete, su nepažįstamais žmonėmis. Diskusijų metu buvo pristatytos prekybos žmonėmis aukų istorijos, kartu su gyventojomis aptartos įvykusių nelaimių priežastys ir pasekmės. Gyventojos dalinosi savo asmenine patirtimi, specialistėms Vaidai ir Dovilei uždavė rūpimus klausimus ir kartu aptarė atsakymus. Diskusija gyventojoms suteikė žinių apie žmogaus teises, saugų elgesį, nusikaltimo prieš žmogų požymius bei greito reagavimo veiksmus nelaimės atveju.
 
Liepos mėnesį laukiama dar viena diskusija apie prekybos žmonėmis nusikaltimus – kartu su gyventojais vaikinais.
 
 
Publikuota 2016 m. liepos 5 d. http://www.valakampiuspn.lt/uncategorized/1690/

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...