Socialinė akcija prieš prekybą žmonėmis ("alytus.lt", 2015-07-03)

Šiandien nuo 10 iki 12.30 val. Rotušės aikštėje, o nuo 13.30 iki 17 val. – šalia pastato, esančio Jotvingių g. 5, vyksta socialinė akcija – ekspozicija ant ratų. Akciją –Pagalbos prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms projektą vykdo katalikiška organizacija Lietuvos „Caritas".  Socialinės akcijos – ekspozicijos ant ratų – tikslas – parodyti bendruomenei, kaip iš tikrųjų vyksta prekyba žmonėmis. Šios akcijos metu specialiai įrengtame namelyje ant ratų demonstruojama žiauri seksualinio ir darbinio išnaudojimo aukų gyvenimo nelaisvėje kasdienybė.
 
Ekspoziciją aplankė Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius. „Ar suteikiate pagalbą? Kaip reaguojate gavę pagalbos prašymą, kokių veiksmų imatės, ar visada pavyksta pagelbėti?" – organizatorių teiravosi miesto vadovas. Pasak „Carito" atstovų, efektyviai bendradarbiaujama su kitų šalių partneriais, keičiamasi informacija, pasitelkiama psichologų, socialinių darbuotojų, kitų specialistų pagalba.

Šia ekspozicija siekiama ne tik įspėti, bet ir paskatinti žmones nelikti abejingais, žinoti, kur ir kaip kreiptis pagalbos.

Kiekvienais metais Lietuvos „Caritas" gelbsti moteris, vyrus, vaikus, patekusius į prekeivių žmonėmis ir sutenerių pinkles. Dauguma šių aukų norėjo geresnio gyvenimo, tačiau tapo tik nusikaltėlių preke.
Daugiau apie prekybą žmonėmis ir kaip apsaugoti save ir artimuosius 
www.anti-trafficking.lt.
 
 
Viešųjų ryšių skyriaus informacija
 
Publikuota 2015 m. liepos 03 d. http://www.alytus.lt
 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...