Smurto aukos - žiauriose girnose ("lrytas.lt", 2012-12-12)

Ir vėl smurtas. Šį kartą tęstinis.

Marijampolės sodininkų bendrijoje išprievartaujama nepilnametė. Tai padaro du jauni kaimynai. Vienas – jau anksčiau nusikaltęs vaikinas iš vaikų namų, kito biografija iki tol buvo švari. Tiesa, pastarasis – advokato padėjėjo sūnus.

Ikiteisminis tyrimas Marijampolės policijoje kelia šypseną. Mat privilegijuoto prievartautojo tėvas vaikšto į nukentėjusiosios namus – esą viską išsiaiškinti ir padėti.

Po tų vizitų auka dreba, o jos tėvai bylos sėkme netiki. Mergina bijo iš mokyklos per sodus eiti namo. Pagaliau įsikiša Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras K. Betingis.

Pseudotyrimas Marijampolės policijoje ir pseudoprocesas Marijampolės prokuratūroje nutraukiamas. Veiksmas perkeliamas į Lazdijų apylinkės teismą. Teisėja I. Blekaitienė baudžiamosios bylos nuosprendyje rašo: „Kaltinamųjų atsakomybę lengvinančių aplinkybių nėra. Abiejų kaltinamųjų atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad nusikalstamą veiką jie padarė bendrininkų grupėje.“

Ir priimamas „genialus“ sprendimas: didžioji kaltės dalis priskiriama jaunuoliui iš vaikų namų. Vaikinas, turintis tėvą advokato padėjėją, nuteisiamas lygtinai. Mergaitės ir ją globojusių „Caritas“ socialinių darbuotojų liudijimai, kad labiausiai iš nepilnametės tyčiojosi pastarasis, neišgirsti.

Negana to, nuteistasis, turintis tėvą teisininką, kreipiasi į apeliacinį teismą – net lygtinė bausmė jam per sunki.

Vos skundas pasiekia apeliacinį teismą, teisminio proceso gniuždomą nukentėjusiąją, kuri jau bandė žudytis, užgriūva nauji šantažuojantys telefono skambučiai. Kas dabar jai padės? Ir ar padės?


Audronė Urbonaitė

Publikuota 2012 m. gruodžio 12 d. www.lrytas.lt

 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...