Šilalėje vykdyta akcija „Nepirk vogtų daiktų“ ("taurage.policija.lt", 2016-11-15)

Metų pradžioje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės drauge su Lietuvos Carito Tauragėje atstove vykdė akciją „Nepirk vogtų daiktų“. Praėjusios savaitės pabaigoje akcija organizuota ir Šilalėje.

Bendruomenės pareigūnė drauge su Carito atstove, lankydamos įvairias Šilalėje esančias parduotuves, siekė paskatinti miesto gyventojus ir privačių prekybos centrų administracijas atkreipti dėmesį į vogtų daiktų prekybą ir neprisidėti prie jų pirkimo bei pardavimo. Akcijos organizatorės pardavėjų klausė, iš kur atvežamos prekės, kokia jų paklausa, ar pasitaiko tokių atvejų, kuomet į parduotuves atvyksta asmenys, siūlantys iš jų įsigyti vogtų daiktų. 

Pareigūnai pažymi, kad neretai Lietuvoje pardavinėjami vogti daiktai gaunami iš užsienyje nusikalstamoms veikoms išnaudojamų asmenų. Būtent dėl to, kad kuo daugiau gyventojų žinotų apie šią problemą, prevencinės priemonės metu akcijos organizatorės dalino informacinius lankstinukus, kuriuose buvo rašoma apie prekybos žmonėmis aukas – kaip jas atpažinti ir kur kreiptis, jei ir Jūs tapote šios nusikalstamos veikos auka. 

Siekiant užkirsti kelią prekybai žmonėmis ir vogtų daiktų realizavimui, labai svarbus ne tik tarpinstitucinis bendradarbiavimas, bet ir visuomenės geranoriškumus bei pagalba.

Pareigūnai ragina gyventojus nebūti abejingais ir turint informacijos apie galimai vogtų daiktų prekybą apie tai pranešti: 

Policijos budėtojų telefonu (8 446) 20 270; 
Anoniminiu policijos pasitikėjimo telefonu (8 446) 61 952; 
Bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

Publikuota 2016 m. lapkričio 15 d.                       http://www.taurage.policija.lt/lt/naujienos/silaleje_vykdyta_akcija_nepirk_vogtu_daiktu.html

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...