Šešiolikmetį šilutiškiai vežė vergauti ("lrytas.lt", 2015-07-10)

Už kvaišalus įsiskolinusį 16-metį į užsienį vergauti bandę išvežti 3 šilutiškiai sulaukė griežtų bausmių – nuo 5 iki 7 metų nelaisvės. Po teismo nuosprendžio sutrikę vyrai net negalėjo pasakyti, ar jį skųs.
 
Už skolą užsienyje turėjusio atidirbti 16-mečio laukė sunki dalia – vagiliauti Škotijos parduotuvėse. Tačiau kelią nusikaltimui užkirto policijos pareigūnai.
 
Į teisiamųjų suolą teisme sėdo Šilutės rajono gyventojai – 19-metis Deividas Irasikas, 27 metų Žygimantas Vaičiukas ir 26 metų Tomas Bartkus. Tiktai septynias klases baigęs D.Irasikas vienintelis suimtas. Kiti kol kas gyvena laisvėje.
 
Baudžiamoji byla dėl vaiko pirkimo arba pardavimo, neteisėto narkotikų laikymo ir platinimo išnagrinėta Klaipėdos apygardos teisme.
 
Paauglys važiavo apsvaigęs
 
16-metis nuo vergijos buvo išgelbėtas sustabdžius į kelionę jau vykstantį mikroautobusą. Pernai balandžio 5-osios naktį įtariamųjų laukė Tauragės ir Šilutės policijos pareigūnai, buvo surengtos kelios pasalos. Netoli Gargždų sustabdytas mikroautobusas, vežiojantis žmones iš Lietuvos į Didžiąją Britaniją. Tarp keleivių buvo ir 16-metis vaikų namų auklėtinis.
 
Pas jį lydintį D.Irasiką rasta kanapių. Jis kvaišalais jau buvo spėjęs pavaišinti ir 16-metį. Tai patvirtino vėliau atlikti tyrimai.
 
Dviejų įtariamųjų dar ieško
 
Tą pačią naktį sulaikyti dar trys įtariamieji. Du jų vyko lengvuoju automobiliu stebėdami, ar viskas klostosi, kaip suplanuota. Manoma, kad sulaikyti vyrai yra nusikaltimo tarpininkai. Ieškoma dar dviejų Lietuvos piliečių – jų atžvilgiu išduotas Europos arešto orderis.
 
Bandė prekiauti kvaišalais
 
Manoma, kad jie gyvendami užsienyje per tarpininkus ieškojo Lietuvoje paauglių, kuriuos būtų galima priversti vagiliauti parduotuvėse. 
 
Saugų globos namuose gyvenusiam šešiolikamečiui likimas nepagailėjo išbandymų. Jo neaugino tėvai, kurį laiką berniuką globojo svetima moteris. Neatmetama, kad jis pats vartojo kvaišalus. Kilus įtarimams Saugų globos namų darbuotojai keletą kartų dėl to kreipėsi į policiją.
 
Atliekant ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad 16-mečiui buvo perduota dešimt po 30–40 litų kainuojančių kvaišalų pakuočių, kurias pardavęs jis turėjo atsiskaityti su tiekėjais.
 
Paauglys teigia, kad „žolę“ išmetė ar pametė, tačiau neatmetama, kad jis pats galėjo ją suvartoti.
 
Už vaiko pirkimą arba pardavimą numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo 5 iki 15 metų.
 
Ieško pažeidžiamų asmenų
 
16-mečiu rūpinosi „Carito“ atstovės – jos pasamdė advokatą ir pateikė teismui 2896 eurų neturtinės žalos atlyginimo civilinį ieškinį. Teismas šį prašymą patenkino. Ieškinį visi trys nuteistieji turės atlyginti solidariai. Nė vienas jų kaltės nepripažino.
 
Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ruslanas Ušinskas, palaikęs valstybinį kaltinimą šioje baudžiamojoje byloje, teigė, kad tai ne pirmas toks žmonių pardavimo atvejis.
 
Paprastai nusikaltėliai taikosi į lengviausiai pažeidžiamus asmenis – vaikų globos namų auklėtinius, bedarbius, asocialius žmones.
 
Aušra Pilaitienė
 
Publikuota 2015 m. liepos 10 d. http://www.lrytas.lt
 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...