Seminaro "Prekybos žmonėmis problematika" kulminacija sujaudino ne vieną dalyvį ("policija.lt", 2014-09-18)

Lietuvos „Carito" įgyvendinamas projektas „Pagalba prostitucijos ir prekyba žmonėmis aukoms" per keletą metų išsiplėtė visoje šalyje. Šios organizacijos savanoriai ir socialiniai darbuotojai jau padėjo daugiau nei 700 aukų.

Rugsėjo 17-ąją Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate (toliau - Alytaus aps. VPK) surengtas organizacijos Lietuvos „Carito" seminaras „Prekybos žmonėmis problematika". 
 

Pranešimus skaitė kunigas Rimas Simonavičius, Lietuvos „Carito" projekto „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms" socialinė darbuotoja Kristina Braukylienė, psichologė Vilma Vėlyvienė, socialinė darbuotoja Edita Vaickelionienė, Alytaus aps. VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus vyresnysis tyrėjas Giedrius Platūkis. Jie supažindino su prekybos žmonėmis ypatumais. Gausiai susirinkusiai policijos pareigūnų auditorijai pranešėjai bendrais bruožais išdėstė apie galimas potencialias prekybos žmonėmis aukas, kaip jos pasirenkamos, kokios aplinkybės pritraukia prekeivius žmonėmis, į ką reikėtų atkreipti dėmesį susidūrus su galima išnaudojimo auka. G. Platūkis supažindino su šių metų 12 mėnesių nusikalstamumo statistika (prekybos žmonėmis srityje) Alytaus aps. VPK prižiūrimoje teritorijoje, kalbėjo apie policijos vykdomas prevencines priemones.

Susitikimo pabaigoje pademonstruotas režisierės Mimi Chakarova dokumentinis filmas „Sekso kaina" (2011 m.). Skaudžiomis istorijomis paremtas pasakojimas apie merginų norą susikurti geresnį gyvenimą, išsivaduoti iš skurdo, neturinčias darbo, pinigų ir tampančias prievartos ir prekybos žmonėmis aukomis, užuot radusias prieglobstį svečioje šalyje, sujaudino ne vieną seminaro dalyvį.
 
Publikuota 2014 m. rugsėjo 18 d. http://www.policija.lt

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...