Seminaras apie prekybos žmonėmis prevenciją ("lazdijai.lt", 2017-03-06)

Lazdijų rajono savivaldybė  su Lietuvos Caritu, vykdančiu programą „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms",  kovo 3 d.  organizavo seminarą „Nepirk vogtos prekės - stabdyk prekybą žmonėmis savo mieste“. Lazdijų rajono viešosios bibliotekos salėje vykusiame seminare dalyvavo švietimo ir ugdymo įstaigų atstovai, socialiniai darbuotojai, psichologai, Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai,  Lazdijų r. PK policijos pareigūnai, darbo biržos, nevyriausybinių bei kitų organizacijų atstovai.

Visus susirinkusius pasveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, kuris dėkojo Carito darbuotojams už iniciatyvą surengti šį seminarą, lektoriams – už pasirinktas aktualias temas, o klausytojams linkėjo prasmingai praleisti laiką, įsigilinant į opias visuomenės problemas, kurias tik aktyviai bendradarbiaudami su įvairiomis institucijomis galėsime pastebėti ir joms užkirsti kelią.

Renginį moderavo Carito programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms" socialinė darbuotoja Vaida Matusevičiūtė. Jos kolegė, šios programos  koordinatorė socialiniam darbui  Justina Stakaitytė pristatė Carito vykdomą prevencinę akciją „Nepirk vogtos prekės!“.

Pranešimą "Išnaudojimas nusikaltimams atlikti - nauja prekybos žmonėmis forma. Prekeivių žmonėmis pelnas ir vogtos prekės - kur jie dingsta?" skaitė Kauno apygardos prokuratūros ONKT vyriausiasis prokuroras Tomas Staniulis.

Lazdijų rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Daiva Gorochovenkienė kalbėjo apie pažeidžiamus paauglius, kurie atsiduria prekeivių žmonėmis taikinyje. Naujienų portalo DELFI redaktorė Rita Gečiūnaitė skaitė pranešimą "Ar visuomenė nori žinoti apie nusikaltimams išnaudojamus jaunuolius?"

Seminarui besibaigiant vykusioje diskusijose buvo prieita vieningos nuomonės, jog prekyba žmonėmis - itin opi problema.  Tam, kad būtų efektyviai kovojama su prekyba žmonėmis, būtinas bendras visų suinteresuotų įstaigų ir socialinių partnerių problemos suvokimas bei geranoriškas bendradarbiavimas.
Lazdijų r. sav. inf. 
 
 
Dėmesio!
 
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
 
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
 
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
 
 

 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...