Renginys „Kova su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu" ( "verslas.kaunas.lm.lt", 2017-05-23)

20170523,02017 m. gegužės 23 dieną vyko renginys „Kova su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu“. KOPŽI centro lektorė Paulina Alesiūtė kvalifikuotai, remdamasi tikrais įvykiais aktualia tema kalbėjosi su SK-6, SV-6, F-6, AK-6 grupių, devintos ir dešimtos gimnazijos klasių mokiniais.

Prekybos žmonėmis formos, su tuo susijęs psichologinis ir fizinis smurtas, rizikos faktoriai, lemiantys, kad žmonės pakliūva į nelegalia veikla besiverčiančiųjų pinkles, verbavimo būdai, visuomenės sukurti mitai, susiję su prekyba žmonėmis, apsisaugojimo būdai – visa ši informacija mokiniams labai svarbi. Tai rodė ir mokinių lektorei užduodami klausimai. Visuomenės sveikatos specialistės Valės Cinelienės iniciatyva vykusiame renginyje dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir mokytojai, socialinė pedagogė Nijolė Eglė Ganusauskienė keletą svarbių mokiniams minčių pateikė renginio pabaigoje. Galime didžiuotis savo mokyklos mokiniais, kurie supranta, kokia aktuali prekybos žmonėmis problema, kad žinios ir informacija gali užkirsti kelią nusikaltimams.
 
 
Dėmesio!
 
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
 
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
 
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
 
 
Autorius: J. Balnienė 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...