Prokurorai telkėsi aktyvesniam bendradarbiavimui dėl nusikaltimų prekyba žmonėmis ("lrytas.lt", 2011-12-14)

Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai susitiko su Vilniaus miesto savivaldybės, Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Vaiko teisių apsaugos tarnybos ir Lietuvos „Caritas“ atstovais bendrai diskusijai tema „Ar saugu gyventi Lietuvoje? Prekybos žmonėmis problematika Vilniaus regione. Tarpžinybinio bendradarbiavimo iššūkiai“.

„Ikiteisminiai tyrimai dėl prekybos žmonėmis yra labai sunkiai išaiškinami, tačiau didžiausia problema ta, kad vis dar ne daug moterų drįsta kreiptis į teisėsaugos pareigūnus. Šiais metais užregistruoti tik 9 tokie nusikaltimai, į teismą pavyko perduoti tik 3 baudžiamąsias bylas“, – pabrėžia Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius.

Organizuojant ir atliekant ikiteisminius tyrimus dėl prekybos žmonėmis svarbiausias veiksnys yra partnerystės principais, grindžiamas teisėsaugos bendradarbiavimu su kompetentingomis institucijomis bei nevyriausybinėmis organizacijomis. Tik bendrų pastangų dėka galima kovoti su šiais latentiškais nusikaltimais, kurie, kaip ir prekyba narkotikais bei ginklais, nusikalstamam pasauliui atneša milžiniškus pelnus,  nurodė Vilniaus apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Vladimiras Sergejevas.

„Prekyba žmonėmis yra skaudi Lietuvos problema, ji pasireiškia mūsų piliečių išnaudojimu darbui vergiškomis sąlygomis, įtraukimu į nusikalstamas veiklas, moterų ir vaikų pardavimu į viešnamius“, – vardino Lietuvos „Caritas“ projekto „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ koordinatorė Kristina Mišinienė, kasmet padedanti beveik šimtui moterų, nukentėjusių nuo prekybos žmonėmis ir prostitucijos. 
Lietuvos „Caritas“  teikia psichosocialines konsultacijas, saugų prieglobstį, padeda įgyti darbinių įgūdžių ir teikia teisinę pagalbą. Pastarąją gauna bendradarbiaujančios su teisėsauga moterys.

Diskusijoje taip pat dalyvavo Generalinės prokuratūros, Vilniaus apygardos prokuratūros, Vilniaus savivaldybės, Policijos departamento, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai, Vaiko teisių apsaugos tarnybos, nevyriausybinių organizacijų darbuotojai.

 

Publikuota 2011 m. gruodžio 14 d. www.lrytas.lt

 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...