Prevenciniai renginiai – prekybos žmonėmis pavojus ("www.mpcentras.lt", 2018-06-04)

Paskutinėmis gegužės savaitės dienomis mūsųmokymo centre vyko prevenciniai renginiai skirti atkreipti moksleivių dėmesį į prekybos žmonėmis pavojų. Artėjant vasarai dauguma moksleivių planuoja įsidarbinti ar išvykti į užsienį, tačiau retai susimąstoma apie savo saugumą. Ši aktuali tema gali paliesti kiekvieną iš mūsų. Pagrindiniai būdai, kuriais jauni žmonės įtraukiami į prekybos žmonėmis tinklą – prievarta, apgaulė, pažadai ir manipuliacijos. Svarbu tai, kad prekyba žmonėmis apima ne tik seksualinį išnaudojimą ar priverstinį darbą, bet ir išnaudojimą nusikaltimų vykdymui, prekybą organais, priverstines santuokas, vertimą elgetauti ar vogti, vaikų pornografiją, moterų išnaudojimą surogatinei motinystei ir kt.
 
Prekybos žmonėmis formos ir aktualijos buvo aptariamos su mokiniais etikos pamokose, kurių metu buvo žiūrimi filmai: „Viskas bus gerai“ ir „Lilija amžinai“. Šių pamokų metu buvo nagrinėjamos prekybos žmonėmis formos, įtraukimo būdai bei aptariamos prevencinės priemonės. Moksleiviai mokymo centro bendrabutyje buvo supažindinti su prekybos žmonėmis formomis, dalinamos parengtos atmintinės: ką turi žinoti, jei išvyksta į užsienį. Į mokymo centrą netgi atvyko socialinė darbuotoja Urtė Kudulytė iš organizacijos: „Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras (KOPŽI)“. Ji mokiniams pristatė prekybos žmonėmis aktualijas ir faktus, diskutavo su mokiniais apie prekybos žmonėmis atvejus. Mokiniams buvo dalinami lankstinukai ir atmintinės.
 
 
Dėmesio!
 
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
 
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
 
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
 
 
Publikuota: 2018m. birželio 4d., https://www.mpcentras.lt/?p=21588 
 
 
 
 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...