Prevencinė paskaita Tauragės Jovarų pagrindinėje mokykloje ("jovarai.taurage.lm.lt" 2016-05-11)

Bendradarbiaujant su Lietuvos Caritas Tauragės regione, socialine darbuotoja - Ona Krenciūtė balandžio - gegužės mėn. mokykloje vykdoma prevencinė programa, kuri skirta 8 - 10 klasių mokiniams.
 
Lietuvos Caritas projektas,, Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ visoje Lietuvoje
ir už jos ribų teikia nemokamą socialinę, psichologinę, teisinę pagalba nukentėjusiems ir jų šeimų nariams, rengia mokymus, informacines - prevencines akcijas plačiajai visuomenei.
 
Žmogaus pavergimo kitų valiai pavyzdžiais mirga pasaulio istorija. Prekyba žmonėmis yra šiuolaikinių visuomenių bėda ir gėda. Ne tik visuomenių, kuriose gimsta ir išauga žmonės, tampantys aukomis. Ne mažiau kaltos ir tos visuomenės, kuriose dėl besaikio gobšumo, sudaromos sąlygos atsirasti paklausei vergovei. Kiekviena valstybė turi kovoti su tuo, išnaudodama visas socialines, prevencines poveikio priemones.
 
 
 
NEPASIDUOK PREKEIVIAMS ŽMONĖMIS! KOVOK!
 
 
 
Kas: prekeiviai žmonėmis Lietuvoje ieško aukų prostitucijai, pornografijai, fiktyvioms vedyboms, vergiškam darbui, vagystėms, sukčiavimui, narkotikų gabenimui ir platinimui.
 
 
 
Ką: jie gali verbuoti Tave, tavo draugus ir šeimos narius - bet kurį jais patikėjusį ar nuo jų priklausomą asmenį.
 
 
 
Kada: šiandien
 
 
 
Kaina: Tavo gyvenimas
 
 
 
BŪK BUDRUS!
 
 
 
 
Autorius Socialinė pedagogė Rita Gudauskienė

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...