Prevencinė paskaita Šimonių pagrindinėje mokykloje ("simonys.kupiskis.lm.lt" 2016-05-25)

Gegužės 25 d. Šimonių pagrindinėje mokykloje vyko mokyklos socialinės pedagogės organizuota švietėjiško-prevencinio pobūdžio paskaita- diskusija 5-8 klasių klasių mergaitėms  tema „SOS - Prekyba žmonėmis“.

Paskaitą vedė Lietuvos Carito programos „Pagalbos prostitucijos ir prekybos žmonėmis“ Šiaulių skyriaus socialinė darbuotoja Vaidutė Gailiutė. Šios paskaitos tikslas – išmokti  pažinti galimas grėsmes, žinoti, kur kreiptis pagalbos. Socialinė darbuotoja papasakojo apie prekybos žmonėmis pavojus, nepilnamečių nusikalstamumo, lytinio išnaudojimo, galimas tokių veikų pasekmes ir pagalbos būdus.    

V. Gailiutė aiškino, kaip nepatekti į prekeivių rankas, kokių atsargumo priemonių reikia imtis prieš  išvykstant į užsienį.  Davė patarimų, ką daryti, jei tapote nusikaltimo aukomis. Paaiškino, kad skelbimų, kuriuose siūlomas darbas, būna patikimų, tačiau yra ir tokių, kuriuose tyčia viskas aprašoma neaiškiai. Kartais pasiūlymą gautą iš gero draugo ar giminaičio, reikia nuodugniai apsvarstyti. V.Gailiutė su mergaitėmis aptarė realių situacijų   pavyzdžių, tokių kaip pažįstamo pasiūlymas padirbėti užsienyje, kuris tampa neatlygintina vergove, išnaudojimu seksualinių paslaugų versle  ar dar blogiau  - priverstine donoryste. Patarė būti ypač atsargiems  bendraujant su internetiniais draugais ir aklai netikėti kas sakoma. Diskusijos metu mokinėms buvo parodytas animacinis socialinės kampanijos  filmukas ,,Dvi mažos mergaitės“, kurio tikslas,- perspėti merginas apie prekybos žmonėmis pavojų, kuris dažnai paslepiamas po gražiais pažadais gauti pelningą darbą užsienyje. 

Mokinės buvo supažindintos su CARITO  organizacijos teikiama pagalba asmenims, kurie yra  nukentėję nuo prekybos žmonėmis, pristatė bei aptarė praktikoje dažniausiai pasitaikančias situacijas. Renginio pabaigoje V.Gailiutė visiems palinkėjo būti budriems ir netapti nusikaltimų aukomis. 

Po paskaitos-diskusijos mokinės teigė, kad diskusija buvo aktuali,  įdomi, naudinga, reikalinga.  

 

 

Autorius Aušra Mykolaitienė

Publikuota 2016 m. gegužės 25 d.  http://www.simonys.kupiskis.lm.lt/index.php/113-paskaita-stop-prekyba-zmonemis

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...