Prevencinė paskaita „Prekyba žmonėmis – kaip apsisaugoti? “ ("www.ramuciugimnazija.lt", 2018-11-13)

Ramučių gimnazija prevenciniais klausimais bendradarbiauja  su įvairiomis institucijomis. Lapkričio mėnesio 13 dieną  Ramučių gimnazijoje lankėsi  Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro (KOPŽI), Kauno skyriaus atstovė, socialinio darbo koordinatorė Vaida Matusevičiūtė. Koordinatorė vedė paskaitas Prekyba žmonėmis – kaip apsisaugoti?“ II gimnazijos klasių mokiniams,  mokytojams.

Pagalba aukoms ir visuomenės informavimas bei švietimas – tai (KOPŽI) pagrindinės darbo kryptys. Buvome  supažindinti  su įvairiais  galimais pavojais bei  žmonių patiklumu. Žmonės, pasiklausę gerų darbo pasiūlymų ar vaikai, pabėgę iš namų nuo geriančių bei vartojančių narkotikus tėvų patenka į bėdas, iš kurių, deja, sunku išsikapstyti.

Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras pasiruošęs padėti kiekvienai aukai. Žmonės aprūpinami pagalba krizės atveju, psichosocialine reabilitacija ir kitais būtinais dalykais norint atsitiesti.

Prekyba žmonėmis – tai ne tik įspėjanti frazė. Tai ne bauginantis trileris. Tai milijonai vaikų, moterų ir vyrų, kasdien išnaudojamų prostitucijai, pornografijai, priverstiniam darbui, fiktyvioms santuokoms, nusikaltimų vykdymui, organų donorystei.

Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras ir, manau, kiekvienas Lietuvos pilietis turėtų padėti nukentėjusiajam, nes niekada negali žinoti, gal į jo vietą pakliūsi TU?

Dėkojame koordinatorei Vaidai Matusevičiūtei už kartu praleistą laiką, suteiktas žinias,  lankstinukus ir kitą  medžiagą. 

Justė Ragauskaitė

Dėmesio!
 
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
 
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
 
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Autorius: Darius Kazlauskas

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...