Prevencinė paskaita „Prekyba žmonėmis“ ("bite.joniskelis.lm.lt", 2017-05-02)

2017 m.balandžio 25 d gimnazijos skaitykloje vyko prevencinė paskaita „Prekyba žmonėmis“, kurią skaitė Centro „Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu“ socialinė darbuotoja Monika Murnikaitė. Lektorė susitiko atskirai su I-ų gimnazijinių klasių vaikinais ir merginomis. Tokiu būdu buvo pateikta informatyvesnė ir aktualesnė informacija apie prekybos žmonėmis pavojus vienos ir kitos lyties asmenims.

Paskaitos lektorė, pasitelkdama video medžiagą, pateikė išsamią ir naudingą informaciją apie prekybos žmonėmis rūšis, pagalbos būdus ir atsargumo priemones, remdamasi realiais pavyzdžiais iš savo darbinės veiklos. Mokiniai susidomėję klausėsi, kaip jie galėtų atpažinti ir išvengti prekeivių žmonėmis bei jų išnaudojimo. Kiekvienam buvo išdalintos informacinės kortelės, kurioje raginama nepasiduoti prekeiviams žmonėmis ir pateikta išsami informacija, kur galima kreiptis, jei reikalinga pagalba.

Mokiniai galėjo užduoti klausimus, į kuriuos lektorė išsamiai atsakė. Ši paskaita suteikė gimnazistams daug naudingos ir aktualios informacijos, todėl džiaugiamės, kad Centro „Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu“ socialinė darbuotoja Monika Murnikaitė pažadėjo ir toliau talkinti mūsų gimnazijai ugdant savarankišką, atsakingą ir nepriklausomą jauną žmogų. 
 
 
Dėmesio!
 
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
 
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
 
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
 
 
Autorius: G. Vainauskienė

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...