Prevencinė paskaita Pasvalio Svalios pagrindinėje mokykloje ("svalia.lt" 2016-05-03)

2016 m. gegužės 3 dieną Panevėžio skyriaus Caritas socialinė darbuotoja Monika Murnikaitė 9-10 klasių mokinėms skaitė paskaitą apie Lietuvoje vykstančią prekybą žmonėmis. Šią paskaitą padėjo suorganizuoti Pasvalio Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistė Žaneta Ginaitė.  
 
Paskaitos tikslas – priminti mokinėms, jog prekyba žmonėmis vyksta mūsų šalyje, tad būtina žinoti, kur kreiptis pagalbos patekus į sudėtingą situaciją.

Paskaitos lektorė pateikė išsamią ir naudingą informaciją apie prekybos žmonėmis rūšis, nusikaltėlių naudojamus būdus aukoms privilioti, taip pat pagalbos paieškos būdus ir atsargumo priemones. Lektorė rėmėsi realiais pavyzdžiais iš savo veiklos. Pasvalio Vaiko teisių apsaugos atstovės dalino mokiniams informacines korteles apie prekybą žmonėmis.

Mokinės žiūrėjo animacinį filmą „Dvi mažos mergaitės“, susijusį su šia problema. Baigdama susitikimą Carito atstovė M. Murnikaitė palinkėjo mokinėms nepakliūti į prekiautojų žmonėmis pinkles, o prireikus drąsiai ieškoti pagalbos.
 
 
 
Autorius Soc. pedagogė Lida Ubavičienė
Publikuota 2016 m. gegužės 3 d. http://www.svalia.lt/

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...